Vítejte na našem webu

Jsme repreztentanti MTBO (mountain bike orienteering), neboli orientační závody na horských kolech. O co má tato sportovní disciplína méně srozumitelný název, o to je krásnější když si ji vyzkoušíte na vlastní kůži. Vše o MTBO můžete naleznout na www.mtbo.cz/.

 

Zde jsou naše profily:

 

Radek Laciga alias KLádin

narozen 10.11.1982
MTBO od roku 1995
v reprezentaci od roku 2005


největší úspěchy:

2007
MS 7. sprint
ME 7. middle

Akademický mistr ČR

2008
MS 8. sprint
ME 3. štafety (Laciga, Hradil, Lauerman)
MČR 2x Mistr ČR 2008 (free order, sprint), 2. štafety

2009
ME 2. sprint
ME 4. štafety (Laciga, Rygl, Tomeček)
MS 8 sprint, 9. middle
MS 2. štafety (Laciga, Hradil, Tomeček)

MČR 2. ultra long

2010
MS 3. štafety (Laciga, Lauerman, Pospíšek)

Světový pohár: 4. a 7. místo Maďarsko, 10. Itálie, celkově 13. místo

MČR 3. free order, 2. klubových týmů

Martina Tichovská

narozena 2. 12. 1986
MTBO od roku 2005
v reprezentaci od roku 2006

největší úspěchy:

2006
MS Juniorů 2. long

2007
MS 7. middle

MČR 1. štafety, 3. free order
Akademická mistryně ČR

2008
MS 3. sprint

MS 5. štafety (Tichovská, Jirásková, La Carbonara)

MČR 1. štafety, 3. sprint

2009
ME 8. sprint, 9. middle, 8. long
ME 5. štafety (Tichovská, La Carbonara, Paulíčková)
MS 10. sprint, 9. long
MS 4. štafety (La Carbonara, Tichovská, Paulíčková)

MČR 1. ultra long, middle, štafety, 2. sprint, 3. free order

2010
MS 3. sprint
MS 3. štafety (Chudíková, La Carbonara, Tichovská)

Světový pohár: 3. a 4. místo Polsko,  5. a 10. Maďarsko, celkově 7. místo

MČR 1. long, štafety, 2. sprint, klubové týmy, 3. ultra long

KLádinoviny

P. NP! LOB

25.01.2013 17:05
letošní první Pražský Noční Parkový LOB proběhl na Ladronce, zúčastnilo se 37 nadšenců, všichni kromě mě přežili ve zdraví.   tady jsou výsledky, vyhrál přesvědčivě Radims, mezi holkama Simča, podařilo se nám zlákat 2 orieňťákem neposkvrněné závodnice, tak doufám, že se jim to líbilo a ukáží...

A to je konec přátelé

17.12.2010 14:50
Tak nám napadnul snížek, bajk spokojeně odpočívá v kumbálu a je čas na zhodnocení právě uplynulé sezóny. Nebojte, nebudu tu na vás chrlit tunu nepřehledných grafů jako Chláďa. Já totiž neměřím úspěšnost na kilometry a hodiny tréninku (toho bylo sice trochu víc než loni, ale pořád skoro o 200 hodin...

Je to už přes měsíc

17.11.2010 19:21
kdy skočila oficiální MTBO sezóna, ale to rozhodně neznamená, že bychom na další bajky museli čekat až do jara. 6. listopadu se jel 2. ročník Maudi Cupu. Pořádající rodina Švarcbachových nás tentokrát zavedla do Jevan a nejbližšího okolí a opět to byl velice hezky uspořádaný závod a vyšlo i počasí....

Tak máme po sezóně

22.10.2010 19:17
a za dobu co jsem nepsal se toho udalo opravdu mnoho, a tak to pro přehlednost vezmu po tématických blocích, a začnu tím nejdůležitějším. Pražská MTBO liga pokračovala v srpnu a září šesti závody. Jako první po prázdninové pauze pořádal Kouřa na Juliáně a zvolil si sice netradiční, ale o to více...

MS Portugalsko no.1

13.07.2010 22:37
I přes menší kufr nakonec pilot ČSA našel letiště v Madridu a tak jsme si mohli vychutnat cestu do Montalegre i se závěrečnou 40 km vložkou po zřejmě nejklikatěšjší silnici v Portugalsku. V sobotu následoval Průzkum terénu ve městě Cháves, prostoru sprintu. V neděli to konečně vypuklo. Sprint se...

Poslední

08.07.2010 23:51
tři závody jarní části Českého Poháru se jely v rámci 4-denních na Vysočině. V zajímavém kopcovitém terénu připravili pořadatelé sice pěkně zorganizované závody, ale jejich nezkušenost s MTBO se bohužel projevila v nejdůležitějších parametrech. Kvalita mapy a tratí byla tristní, spíše jakoby pro...

Bez týdne rok.

28.06.2010 14:45
Přesně tak dlouho jsem čekal na vítězství v závodě ČP. A jak už to tak bývá, dočkal jsem se ho v závodu, kdy bych to čekal nejméně: Long z hromadným startem. Ale zpět na začátek. Už páteční cesta do Hamru byla zajímavá. Vyjížděli jsme s 45 min zpožděním a cestou pak ještě 2x vařili, takže jsem šel...

Poslední týden

24.06.2010 19:14
trochu nestíhám, takže velmi rychle. V pátek a sobotu se jela tradiční Ruská Ruleta. Ještě před odjezdem jsem se konečně dokopal opravit svojí přehazovačku, zničenou na svěťácích v Polsku. Byla pěkně pokroucená, tak jsem ji strčil do svěráku a narovnával, a narovnával a výsledek vidíte na obrázku....

Po pouhých 5 dnech

16.06.2010 11:30
se včera jel další, již 6. díl Pražské MTBO Ligy. Centrum bylo sice nejvzdálenější od Prahy - v Tuřanech u Slaného, ale zato se jednalo zatím snad o nejprofesionálněji uspořádaný závod. Kromě ražení "na krabičky" nechybělo praticky nic, na co jsme zvyklí na ČP MTBO. Samotný závod začal cca 1,5 km...

Pražská MTBO Liga

11.06.2010 22:29
pokračovala již 5. závodem. Hynek s RaMachem uspořádali na Kamýku u baseballového hřiště perfektně zorganizovaný delší sprint. Konečně jsme se i v Čechách dočkali pěkného (možná až moc) počasí, ale k hašení žízně bylo dostatek piva v místní hospodě se zahrádkou. Závod se jel jak v lese, tak po...
1 | 2 | 3 >>
SPONZOŘI:

Autopilot - mapníky . mapboards

koloshop.cz

Anketa

Kdo jako první získá zlato na MS či ME a zahrajou mu hymnu?

KLádin (499)
21%

Martina (380)
16%

Chláďa (409)
17%

štafeta chlapů (387)
16%

někdo jiný (374)
15%

nikdy se to nepovede (378)
16%

Celkový počet hlasů: 2427